AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI to informacja o bieżących działaniach w ramach Projektu Biały Delfin –
czyli wszystkiego co wiąże się z wodą i wodnymi aktywnościami

Plany i działania

2024 – Bug, zatory na Bugu, powódź, rzeka uczy pokory, szacunku

2023 – SUP, Bug, Liwiec, Warmia i Mazury, rzeki Roztocza, Ocean, Morze… Watsu, Halliwick… Brak czasu na pisanie:)

Plany na maj i kwiecień 2022 – rzeki i jeziora na SUP, Bałtyk, praca na pływalni z dziećmi, zjazd terapeutów Watsu w Laskowej.

Kwiecień 2022 – po przerwie covidowej i wielkanocnej wskakujemy do wody z dzieciakami z Fundacji, na pływalni w Wołominie. Wskakujemy też na Sup i chyba odkrywamy nową pasję – podglądanie… bobrów. Wkrótce też sprzątanie rzek (bo ludzie bardzo śmiecą i trzeba pomagać oczyścić wodę ze śmieci) oraz zaprzyjaźnianie się z nowym, wodnym miejscem nad Bugiem. Mini relacje po zakończonych aktywnościach.

Luty – marzec 2022 – morsowanie z psem jest super! Często pojawia się spontanicznie, jemu zawsze podczas spacerów nad wodą, mi czasami też:)

Styczeń 2022 Covid się nasila więc nie uda się wskoczyć do wody, plus kontuzja barku i rehabilitacja. Tak też bywa. Przy okazji każdej kontuzji lepiej poznajemy swoje ciało, a to zawsze się przyda. Co pomaga – jak tylko stan zapalny minie (potrzebne silne leki) masaż powięziowy, leczenie ruchem pod opieką dobrego fizjoterapeuty i (auto)sesja Watsu!!! oraz mądrze prowadzona joga (zalecenia lekarskie) oraz jak najczęstsza zmiana pozycji – znowu “kłania” się woda, bo wymusza zmianę pozycji. Co spowodowało kontuzję – długotrwała, niewłaściwa pozycja w pracy (również w wodzie z dziećmi), niewłaściwy (zbyt nagły i silny) ruch plus stres plus zbyt dużo opisywania projektów, czyli praca siedząca.

Grudzień 2021 – dzieciaki z mojej:) ulubionej Fundacji SMC kończą zajęcia w projektach, wyjątkowa grupa, jak każda, bo wszyscy jesteśmy wyjątkowi, do zobaczenia w kolejnych projektach, a teraz sami ćwiczcie w każdym momencie.

   

Listopad 2021 – pożegnanie z wodą otwartą i SUP na kilka miesięcy, ale jeszcze jesienny, z przymrozkami wypad nad wodę i jeszcze najwspanialsza sesja z Jurgita Svediene – Free Flow u przyjaciół z Fundacji Hipokamp z małej miejscowości Pogorzałki z najcieplejszym basenem w Polsce.

Wrzesień 2021 – rzeki i jeziora na SUP i praca z dziećmi na pływalni tak długo jak tylko pozwoli nam sytuacja związana z covid.   

wrzesień 2021 – jeszcze chwila wakacji i wyjazd na ulubioną wyspę na Morzu Śródziemnym i ćwiczenia, ćwiczenia i ćwiczenia w idealnych warunkach do Watsowania, obserwowanie delfinów, prądów morskich i wieeelkich meduz.

maj – sierpień 2021 poza pracą, ale z wodą na supach, spacerach z psami, na falach i nie tylko: łącznie na rzekach 100 km, wokół jezior i rzek z psami drugie tyle. To przerwa w pracy, ale też cały czas nauka i obserwacja wody w naturze.

Z kim zazwyczaj? Razem ze wspaniałymi ludźmi i psami z w schroniska z Korabiewic a teraz pod opieką Gang Amara – spacery socjalizacyjne z psem oraz zupełnie indywidualnie piękne spędzaliśmy czas nad wodami Bałtyku, Warmii i Mazur gdzie urzekło nas jezioro Wulpińskie, rzeka Łyna, a później u nas lokalnie nasze ukochane i nowo poznane miejsca: Liwiec, Bzura, Jeziorka, Czarna, Długa, Cienka, Warta, Radomka, Pilica rzeka Ełk i Łaźna Struga – na rzekach często z SUP Academy WRC.

maj 2021 – sierpień 2021 w pracy (jeśli tak wspaniałe spędzanie czasu można nazwać pracą).

Wskakujemy z dzieciakami do wody na pływalni w Wołominie, witamy nowych uczestników, mamy coraz lepsze warunki do naszej pracy dzięki współpracy z pływalnią. Wybraliśmy się też z dziećmi i rodzicami na wycieczkę do Wilgi oczywiście była woda, wodna kraina i aktywności wodne, tak samo jak podczas naszego letniego turnusu z Fundacją Słyszę-Mówię-Czuję.

wrzesień 2020 – maj 2021 – czas zamrożony przez covid – mało aktywności w wodze, ale supowanie zimowe w grudniu, morsowanie, wiosenne spacery rzekami z psem, Bałtyk – bardzo ważny czas.

Wrzesień 2020 – spotkania na pływalni z wyjątkowymi dzieciakami – ćwiczymy bezpieczne poruszanie się w wodzie.

Wrzesień 2020 – nie kończymy sezonu na SUP i pływanie w otwartych kąpieliskach, woda trochę chłodniejsza niż latem:)

Lipiec 2020 kajaki – Liwiec z dużą drużyną z Fundacji Słyszę-Mówię-Czuję

Lipiec 2020 – wodne zabawy z rodzicami – Zielonka i zabawy w wodzie podczas letniego turnusu

 

Czerwiec 2020 – szkolenie online dla rodziców i przygotowania do zajęć na pływalni w Wołominie.

Czerwiec 2020 – nowa aktywność wodna, nie tylko kajaki, może być również SUP Paddle… Wygląda na to, że zaprzyjaźnimy się na dłużej.

Maj 2020 – Bałtyk, pierwsza dłuższa kąpiel w morzu w tym roku, temperatura 9 stopni. Laki trenuje, jak być psem ratownikiem. 

Zawieszenie zajęć na pływalni z powodu epidemii Covid-9 – do odwołania

Marzec 2020 – zakończenie przed czasem zajęć na pływalni w Wołominie dla dzieci i młodzieży w Fundacji SMC z powodu epidemii Covid-9

Luty 2020 – szybkie morsowanie:)

Styczeń – marzec 2020 zajęcia na pływalni w Wołominie – przygotowanie do posumowania zajęć, kwalifikacje na odpowiednie odznaki

Styczeń 2020 Szkolenie Łódź – Johan Lambeck – Water Specific Theraphy in Pediatric. Bardzo ważne spotkanie, nowe wyzwania terapeutyczne i cenne wiadomości w wyjątkowej grupie terapeutów. Najważniejsze podczas tego szkolenia – spotkanie z dziećmi w wodzie.

 

Styczeń 2020  –  “kąpiel” w stawach z Lakim i Patrycją z Portugalii, która pierwszy raz zanurzała ciało w tak zimnej wodzie – 4 st. To wspaniałe móc gościć znajomych ze wspólnych szkoleń wodnych.

 

Październik 2019

Spotkanie u Oli Koziorowskiej było wyjątkowe. Przyniosło wiele radości zarówno terapeutom jak i uczestnikom i ich rodzinom. Nie minęło wiele dni, a pojawiła się propozycja przeprowadzenia przez Olę konsultacji dzieci uczestniczących w zajęciach w Fundacji Słyszę-Mówię-Czuję. Spotykamy się 13.10. na pływalni w Wołominie. Bardzo ważne jest to, że Ola podpisuje się pod koncepcją promowania idei Projekt Biały Delfin, czyli nie wykorzystywania w terapii w wodzie delfinów. To realizacja ważnej misji projektu zajęć w wodzie. W ciągu najbliższego roku rozszerzona zostanie idea Projektu.

Wrzesień 2019

Wkrótce październik i Ola Koziorowska organizuje wspólne świętowanie Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego z terapeutami Watsu z różnych stron Polski w Poznaniu. Prowadzenie sesji dla dzieci.

W wolnych chwilach, dopada mnie infekcja ucha, pozostaje “pływanie” w… powietrzu na zajęciach Air Jogi z Gosią Chrzanowską. To naprawdę pozwala poczuć się jak w wodzie, ale dużo więcej wysiłku kosztuje. Zachęcam do spróbowania.

Nowy wodny rok szkolny – zajęcia z projektów i spotkania pozaprojektowe – oczywiście OSiR – zajęcia wtorek, środa, czwartek i niedziela. Tradycyjnie nie ma już wolnych miejsc w projekcie, a dzieci się zgłaszają. Obecnie moi pływacy to: Jasio, Michał, Alan, Julka, Zosia, Oliwka, Marysia, Jasia, Oliwka, Marcin, Paweł, Maks, Jasio, Franek, Kalina, Łucja, Karol, Kuba, Ania, Ala, Bartek.

Lipiec – sierpień 2019

Wodno-jogowe wakacje 2019 – pływanie, zabawy, pływanie i plany związane z nowymi aktywnościami w wodzie, w tym kurs u wyjątkowej osoby, w wyjątkowym miejscu w Szwajcarii z wyjątkową grupą polskich terapeutów Watsu i szwajcarskich przyjaciół Waterdance.

Poza tym powoli przygotowuję do włączenia aktywności związanych z jogą do wody, po kursie u Emilii Burkiewicz z Jogi dla dzieci mam wiele wskazówek i niedługo będzie to ważny element każdych zajęć.

Maj 2019

6.05-13.05 Ocean Atlantycki czyli wyspy, wiatr, fale, delfiny w ich naturalnym środowisku… Krótka przerwa od zajęć w poszukiwaniu białego delfina.

4.05-5.05 Kurs Aquakinezyterapia Funkcjonalna – z Dariuszem Miłkowskim, połączenie w całość wiedzy z wielu dziedzin terapii wodnych, aby jak najlepiej zastosować w praktyce wiedzę i wykorzystać do osiągnięcia celów terapeutycznych. To jest dokładnie to, co jest najbliższe koncepcji tego projektu.

 

Kwiecień 2019

Kontynuujemy zajęcia grupowe na pływalni w Wołominie, działania w oparciu o integrację sensoryczną, specyficzną terapię w wodzie na podstawie Bad Ragaz RM i oczywiście Halliwick i Watsu. Nowi uczestnicy, nowe pomysły na zabawy.

12.04 – 14.04 Wiosną królują rzeki – najpierw Wisła w towarzystwie psa, a raczej zaprzyjaźnionych psów i ludzi z Gangu Amara, a tydzień później spacer w Liwcu już na własnych nogach, podczas przerwy w warsztatach Ashtanga Vinyasa YogaEwy Makowskiej w Oddechowie. Czas spędzony z wyjątkowymi ludźmi, praca z oddechem i ciałem na lądzie jest niezbędna dla lepszej świadomości ciała, oddechu, emocji.

W kwietniu po szkoleniu teoretycznym i praktycznym z rodzicami rozpoczęliśmy zajęcia Halliwick w grupach na pływalni w Wołominie. Ponieważ tym razem ja wybieram się na warsztaty, rodzice zostali przeszkoleni, zdali egzamin i obiecali, że nawet gdy będę nieobecna przyjdą na pływalnię z dziećmi i powtórzą poznane zabawy. Zapytam dzieci, jak było:)

Marzec 2019

Niezapomniane wrażenia ze spotkania z Sophią Michalopoulou podczas TUNE IN i równie ważny taniec w wodzie z Izabelą Rudzką oraz wspólna sesja Watsu podczas Tygodnia Watsu u Magdy Dziękuję.

31.03 – wyjątkowe spotkanie z wyjątkowymi terapeutami Watsu. Zapraszam w imieniu Magdalena Łuczak – organizator spotkania oraz moich wodnych przyjaciół oraz osób, które związane są z wodą, z którymi spotkam się podczas warsztatów Tune In. To będzie wyjątkowe spotkanie.

31.03 – nie ma porannych zajęć w grupie, bo jestem Tune In:) a później tańcu w wodzie. Nie mogę się doczekać nowych wrażeń w wodzie i spojrzenia innej osoby. Poza tym, tak naprawdę to dla mnie czas na odpoczynek i relaks, dzięki temu nadal cieszą mnie spotkania w wodzie.

30.03 uciekam na ląd na szkolenie z jogi dla dzieci, może niedługo wykorzystamy to wodzie.

28.03 Bardzo dziękuję za World Watsu Week 2019. Za każdym razem spotkanie z drugą osobą zwłaszcza podczas pierwszej sesji Watsu jest niezwykle ważne i bardzo oczekiwane przeze mnie. Do zobaczenia.

19.03 – W dniach 22-24.03 odbędzie się obowiązkowe szkolenie teoretyczne i praktyczne dla rodziców, opiekunów dzieci uczestniczących w zajęciach grupowych na pływalni. Więcej informacji w dziale SZKOLENIA. Niedługo, prawdopodobnie w kwietniu szkolenie będzie powtórzone, zapraszam do zerkania do tego działu.

 

15.03.2019 – W dniach 22.03 piątek w godzinach porannych 8.00 – 9.30 oraz w niedzielę 24.03.2019 w godzinach porannych 8.00 – 9.00 lub 21.00 – 22.00 z okazji Światowego Tygodnia Watsu® zapraszam na bezpłatne sesje Watsu. Na zajęcia zapraszam dzieci, młodzież lub osoby dorosłe. Proszę o kontakt telefoniczny w celu rezerwacji miejsca i omówienia przeciwwskazań. Osoby, które mieszkają w innej części Polski zachęcam do udziału w spotkaniach u pozostałych terapeutów, serdecznie polecam. Lista spotkań dostępna będzie na stronie Stowarzyszenia Rozwoju Terapii Wodnych Watsu Polska – www.watsu.org.pl. Zapraszamy. Aktualizacja 19.03: Wszystkie godziny już zarezerwowane, brak wolnych terminów na sesje z okazji Światowego Tygodnia Watsu®

Luty 2019

15.02.2019 Projekt naszej Fundacji Słyszę-Mówię-Czuję otrzymał dofinansowanie i… mamy możliwość w ramach projektu, nieodpłatnie zaproponować zajęcia dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej. To ważne, bo dzięki temu możemy skonsultować każdą osobę w wodzie, co da nam dużo więcej możliwości wspierania dzieci. Po raz pierwszy też mamy możliwość wsparcia terapią Watsu. Ruszyły konsultacje z projektu oraz pierwsze spotkania w wodzie. Witamy w wodnej drużynie nowe dzieci – Maksia, Łucję, Piotrka, Alę, a wkrótce kolejne.

Styczeń 2019

20.01.2019 Ważny moment, uzyskanie tytułu Terapeuty Watsu (Watsu Practitioner). To kwalifikacje, które podkreślają odpowiedzialność za innych i świadomą pracę metodą. To jednocześnie bardziej samodzielne podążanie w wybranym kierunku. Samodzielne, ale nie samotne. Dlatego cieszę się, że na mojej wodnej drodze nadal są ważne osoby, terapeuci, studenci, instruktorzy, ale przede wszystkim osoby, z którymi mam możliwość prowadzić sesje Watsu. Dziękuję.


12-13.01.2019  Po raz kolejny spotkanie w z Aleksandrą Koziorowską, tym razem podczas szkolenia Watsu Basic Clinical Aplication for Children with Cerebral Palcy w Wągrowcu . Ten kurs to niezbędna podstawa wiedzy z Watsu, dla każdego, kto ma zaszczyt pracować z dziećmi z MPD w wodzie. W moich rękach znalazł się mały Joachim, który nauczył mnie więcej niż ktokolwiek inny wcześniej. Dziękuję Joachim, dziękuję też Ola, Iza, Magda, Monika, Ania. Będę pamiętać: “Alignment!” Do zobaczenia wkrótce. (Foto ze strony Oli).


5-6.01.2019   Aż trudno uwierzyć jak wiele można nauczyć się przez jeden weekend, na dobry początek pierwszy weekend nowego roku. To jednak zasługa wyjątkowego instruktora i grupy uczestników, którzy dzielą się wiedza. To wnioski po szkoleniu u Krzysztofa MiłkowskiegoUsprawnianie dzieci i młodzieży z wyzwaniami neurologicznymi z wykorzystaniem środowiska wodnego“. Podczas spotkania mieliśmy również możliwość pracy z dziećmi, które nas odwiedziły. Dziękuję Damianowi i Zosi i ich rodzicom za obecność, co da nam jednocześnie szansę na wykorzystanie wiedzy w praktyce. Wszyscy uczestnicy szkolenia to osoby wyjątkowe, z którymi każde spotkanie dostarcza dodatkowej wiedzy. Poza nauką pracy z dziećmi, przygotowaliśmy się do lepszej współpracy ze sobą w wodzie, dzięki Watsu Round A… Przyszły weekend zapowiada się jako kontynuacja działań…


Grudzień 2018 Na zakończenie roku nie ma nic lepszego jak ostatnia kąpiel w morzu w roku 2018… – grudzień, Bałtyk, Mielno, temperatura powietrza 6 stopni, wody 5 stopni Celsjusza. Życząc dobrego, Szczęśliwego Nowego Roku pozdrawiam serdecznie z zimnych fal i zachęcam do spróbowania morsowania.

 


  

 

Hu hu ha… nasza zima wcale nie jest taka zła. Wspaniała grupa dzieci z Fundacji Słyszę-Mówię-Czuję bawi się halliwickowo tuż przed Świętami podczas opowieści o reniferze, który gubi prezenty Mikołaja i strasznie chlapie. Dobrze odpoczęliśmy przed świątecznymi porządkami. Wspaniała drużyna.


Listopad 2018 Jesienią w wodzie spędzamy czas razem z dziećmi na zajęciach i chociaż brakuje letnich aktywności można połączyć zajęcia w wodzie z… psem:) Dziękuję Lenka za śliczną historyjkę obrazkową przyniesioną na pływalnię, piękna historyjka, Feluś pięknie pływa, czekam na ciąg dalszy:)


Październik 2018 Bad Ragaz Ring Method to nowa propozycja do wsparcia terapią w wodzie. W dniach 27-30.10 miałam przyjemność uczestniczyć w kursie dotyczącym tej metody u Johana Lambecka. Szkolenie zakończone było egzaminem, teraz czas na praktykę własną. W czasie każdych zajęć możemy wykorzystywać zasady związane z tą metodą, koncentrując się na wykorzystaniu właściwego wzorca ruchu.


Rehabilitacja neurologiczna w wodzie – szkolenie w dniach 24-26.10 z prowadzone przez Johana Lambecka zwracające przede wszystkim uwagę na dostosowanie aktywności w wodzie do celów, jakie chcemy uzyskać na lądzie. Zatem najważniejsze jest skupienie się na funkcji. Poza modyfikacją w Halliwicku skupiliśmy się na Ai Chi oraz aktywnościach aerobowych w wodzie. Bardzo przydatna lekcja wykorzystania środowiska wodnego do zwiększenia aktywności i poprawy funkcjonowania zwłaszcza osób z problemami neurologicznymi.


W zeszłym roku szkolnym kilku moich pływaków ucząc się tylko metodą Halliwick osiągnęło umiejętności pozwalające im na bezpieczne pływanie. Głównym celem tych spotkań było zapewnienie bezpieczeństwa w utrzymywaniu się na wodzie, zdobywając umiejętności z trzech odznak Halliwick. Ponadto, Basia zdała relację z pływania w Morzu Śródziemnym, co jest najważniejszym egzaminem. Brawo dla Was, mam nadzieję, będziecie rozwijać swoje umiejętności na zajęciach nauki i doskonalenia pływania w grupach u wspaniałych trenerów.


7.10 w Poznaniu razem z Aleksandrą Koziorowską i w ramach działań Fundacji Słyszę-Mówię-Czuję wspólnie z Olą zrealizowałyśmy w wodzie piękną ideę Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Sprawozdanie, film i fotorelacja  tego dnia jest na stronie Oli. Ja miałam przyjemność poprowadzić integracyjne aktywności Halliwick. Po raz kolejny przekonuję się, jak bardzo lubię tę formę aktywności, a uzupełniana o wiedzę między innymi z Watsu pozwala rozwinąć nowe umiejętności. Widać też jak jedna metoda nie jest odpowiedzią na wszystkie potrzeby dziecka, dlatego świadome łączenie ich i rozwijanie w wielu obszarach daje nejlepsze efekty.


Wrzesień 2018 W sobotę 22.09.2018 jestem na międzynarodowych zawodach Gala Halliwick 2018, które odbędą się w Krakowie. Może w przyszłym roku zdecydujemy się wystartować z naszymi białodelfinowymi:) zawodnikami. Mam taki plan, od października poszukuję chętnych:)


Garść statystyki – w roku szkolnym 2018/2019 prowadzone są kontynuujące zajęcia indywidualne z 13 dziećmi czyli z: Kajtkiem, Frankiem, Oliwką, Marysią, Zosią, Kalinką, Laurą, Marcinem i Pawełkiem, Maksiem, Jankiem, Natalką, Anią niedawno dołączył Gabriel, Damian, Adam, Basia, Jasio. Razem to 18 pływaków. Na najbliższy rok szkolny plan zajęć indywidualnych zapełniony:)

Poza tym są dwie wspaniałe grupy Halliwickowe, a na ten temat więcej wkrótce.


Sierpień 2018 UWAGA!!! Niebezpieczne dmuchane kółka – rodzicom i opiekunom czasami wydaje się, że dziecko pływając w “rękawkach” lub nadmuchiwanym kółeczku jest bezpieczne. Nic bardziej mylnego https://parenting.pl/nadmuchiwane-kolka-do-plywania-dla-dzieci-nie-sa-bezpieczne

Dlatego ważna jest nauka zachowania w wodzie, dlatego tak ważna jest edukacja dzieci i rodziców, to również jeden z powodów dlaczego nie stosujemy środków wypornościowych podczas nauki aktywności w wodzie – niepotrzebnie blokują ruch, a w przypadku niekontrolowanej sytuacji są bardzo niebezpieczne.


UWAGA!!! Prądy rozrywające – to poważne ostrzeżenie jakie widać na zdjęciu  spotkałam na plaży w Hiszpanii, ale bardzo często prądy rozrywające są również na Bałtyku, nie zawsze jest o tym informacja. Każdego roku w wyniku działania takich prądów giną osoby, które nie wiedzą jak należy się zachować. Prąd rozrywający pojawia się w płytkiej części morza, gdzie często pływamy. Woda zgromadzona w płytkiej części chce wrócić do morza, znajduje sobie odpowiednie miejsce i rozrywając piasek oraz przecinąjąc wodę powstający prąd ściąga wodę, a wraz z nią wszystko co się tam znajduje w dalszą część morza. Nie ma wówczas szans na powrót na wprost brzegu. Należy wtedy kierować się wzdłuż brzegu, do czasu aż wypłyniemy z działania prądu i wtedy należy wracać do brzegu. Również ratowanie porwanej przez prąd osoby jest bardzo niebezpieczne, gdyż jest bardzo mała szansa, że pomożemy, większa na to, że wraz z porwaną przez prąd osobą również zostaniemy pociągnięci wgłąb morza. Jak poprzednio, najważniejsze jest znaleźć się poza działaniem prądu dopiero wtedy podjąć wysiłek powrotu do brzegu. Niezależnie od naszych umiejętności należy unikać takich miejsc.

 


WAKACJE 2018

W wakacje odbywają się zajęcia indywidualne, a w międzyczasie ja sama szkolę się na ważnych warsztatach wodnych i uzyskuję kolejne uprawnienia – Watsu3 w międzynarodowej ekipie osób z Polski, Wielkiej Brytanii oraz Portugalii oraz kurs masażu dla terapeutów wodnych – zdobywam ważne umiejętności w pracy w wodzie z przyjaciółmi z Polski. Poza tym wyjeżdżam w swoje ulubione miejsca gdzie spotykam dziko żyjące delfiny, pływam w falach i ćwiczę Watsu i Halliwick z przyjaciółmi i rodziną. Gdy nie wyjeżdżam daleko też jestem w wodzie – w kajaku:) albo z psem, bo wakacje bez psa – to nie moje wakacje!


06.2018  W czerwcu i w części lipca pływalnia w Wołominie jest nieczynna – będziemy się spotykali w drugiej połowie lipca.


05.2018 Ruszają nowe zajęcia grupowe


04.2018 Od maja nowe grupy Halliwick realizowane z kolejnego projektu przez Fundację Słyszę-Mówię-Czuję


03.2018 Podsumowanie zajęć grupowych Halliwick – Fundacja Słyszę-Mówię-Czuję – zapraszam do galerii zdjęć


02.2018  Kolejne szkolenie WATSU2 – Strzyżów – dziękuję wszystkim uczestnikom i instruktorom wodnym – Tomasz Zagórski – wyjątkowy instruktor i człowiek oraz wspierająca Tomasza Natalia Ozga oraz wspaniali uczestnicy: Magda, Irmina, Agnieszka, Filip, Mariusz, Elizabeth, Kuba – którzy rozjechali się w różne miejsca w Polsce, aby dawać radość z odczuwania wody. Warto razem z nimi się uczyć i spotykać w wodzie i nie tylko.


01.2018 Wyjątkowe zdjęcia naszych uczestników z zajęć w Fundacji Słyszę-Mówię-Czuję  HALLIWICK WOŁOMIN

Nasze projektowe zajęcia z projektu PFRON już się zakończyły, ale do połowy grudnia spotykamy się w ramach projektu współfinansowanego przez Powiat Wołomiński – zajęcia grupowe odbywają się w niedzielę rano. Do zobaczenia:)


11.2017 Dziękuję Oli Koziorowskiej za możliwość nauki i uczestniczenia w prowadzonych przez Olę sesjach Watsu z okazji World Cerebral Palsy Day 2017 w Poznaniu. Zapraszam do odwiedzenia strony dotyczącej wydarzenia.


10.2017 Od października utworzyliśmy kolejną grupę Halliwick. Zajęcia prowadzone są w ramach projektu współfinansowanego przez Powiat Wołomiński i realizowanego przez naszą Fundację “Słyszę-Mówię-Czuję”. Zajęcia w projekcie się nieodpłatne, rodzice jednak zobowiązani są do zakupu biletu zgodnie z cennikiem pływalni.


09.2017 W połowie września 2017 roku podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Panią Dyrektor Pływalni w Wołominie. Do końca roku szkolnego 2017/2018 mamy dla siebie czas w godzinach porannych w niedzielę.


Osoby dorosłe zapraszam na nieodpłatne sesje WATSU®. Jedyny koszt to opłata za bilet na pływalnię. Terminy ustalane są telefonicznie. Więcej na ten temat metody w zakładce WATSU


Od 31 lipca, po przerwie związanej z remontem pływalni ruszają nasze zajęcia Halliwick na pływalni w Wołominie. Zajęcia indywidualne będą odbywały się w godzinach uzgodnionych z terapeutą.

Grupy spotykają się w niedzielę rano:

  • 9.30 grupa młodsza
  • 10.00 grupa starsza

Ponieważ w okresie wakacyjnym część dzieci wyjechała, w przypadku małej liczby dzieci danego dnia zajęcia będą odbywały się wspólnie dla obu grup o godzinie 9.30. Obowiązuje potwierdzenie udziału w zajęciach najpóźniej dzień przed zajęciami.


Na początku września odbędzie się szkolenie dla wolontariuszy oraz rodziców i opiekunów dzieci uczestniczących w zajęciach w grupie Halliwick. Planowany termin 10.09.2017 (niedziela) godzina 9.30


Zapraszam

Nasza strona internetowa właśnie ruszyła. Ponieważ jest to miejsce dla Państwa proszę o podpowiedź, jakie informacje chcielibyście Państwo tu znaleźć: bialydelfin@bialydelfin.org