Jest tak wiele metod, jak wiele osób je realizujących. W indywidualnej pracy przede wszystkim dbam o to, aby dowiedzieć się, jakie są potrzeby uczestnika spotkań. Poznając osobę dobieram metody i wybieram sposób pracy. W wodzie jest bardzo ważny sposób podtrzymywania – aby w ćwiczeniach wsparcia nie dać za dużo, ale też nie blokować ruchu. W wodzie metodą jest również Z młodzieżą stawiam na wyzwania, z dziećmi z autyzmem zawsze jestem przygotowana na niespodzianki, z dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym dbam o komfort i zapewnienie dobrych warunków, ale… z każdą z tych osób po prostu jestem na 100 procent.
Wybieram metodę i modyfikuję ją nie tylko w zależności od mojego celu, ale też od dnia. Jeżeli wiem, że w dniu naszego spotkania osoba miała urodziny, Doświadczenia nauczyły mnie osoby, z którymi pracowałam i ciągłe podnoszenie wiedzy z różnych dziedzin.
Dzieci kochają zabawy i zabawki więc podczas zajęć udajemy pociąg lub wodne zwierzęta, wykorzystujemy akcesoria zachęcające do samodzielnego ruchu, nauki oddychania, wykonywania ćwiczeń.
Doświadczenie w pracy z sali terapeutycznej jest bardzo przydatne w wodzie. Dzięki temu wiem, co dodatkowo mogę zmienić przy okazji pracy w wodzie.
W wodzie najczęściej wybieram wsparcie następujących metod:
- Aquakinezyterapia
- Water specific teraphy – specyficzna terapia wodna
- Integracja sensoryczna
- Watsu
- Halliwick
- Bad Ragaaz
- Joga
- Trening oddechowy
- Trening samodzielności